Terapie grupowe, indywidualne oraz konsultacje w poradni psychologicznej

female-702961_640Poradnia psychologiczna to miejsce, gdzie każdy z problemem psychologicznym znajdzie wsparcie i zrozumienie. Do poradni mogą zgłosić się dorośli, młodzież i dzieci. W zależności od potrzeb i rozpoznania problemu są kierowani na konsultacje psychologiczne lub terapie indywidualne i grupowe.

W ramach terapii grupowych i indywidualnych oraz konsultacji do poradni można się udać m.in. z następującymi problemami: uzależnienia, przemoc, fobie, zaburzenia nastroju, sytuacje kryzysowe, wsparcie rozwoju emocjonalnego dziecka, zaburzenia odżywiania, problemy wychowawcze, problemy małżeńskie – sytuacje kryzysowe (rozwód, zdrada), problemy dotyczące życia erotycznego, trudne wybory życiowe (poszukiwanie porady, wsparcia), itd.

Terapia indywidualna może dotyczyć m.in. zaburzeń nastroju – w tym depresji, zaburzeń osobowości oraz lęków i fobii, a także zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia). Na taką terapię mogą także zgłosić się osoby z problemami seksualnymi oraz takie, które są narażone na duży stres.

Natomiast psychoterapia grupowa dobrze sprawdza się w przypadku uzależnień (np. alkoholizmu), psychoz (np. schizofrenia), fobii (np. agorafobii).

Specjaliści po rozpoznaniu problemu skierują osobę, która przyszła do poradni na konsultację lub odpowiednią terapię.