Terapia małżeństw

argument-238529_640Problemy zdarzają się w każdym małżeństwie. Każda para kłóci się ze sobą, albo przeżywa ciche dni. Wprawdzie większość małżonków potrafi samodzielnie rozwiązać swoje problemy, ale są również takie pary, które wymagają wsparcia psychologa.

W życiu małżeńskim poza problemami dnia codziennego pojawia się także spora ilość kłopotów znacznie poważniejszych, które prowadzą do rozpadu związku. Warto jednak pamiętać, że niemal zawsze jest sposób na rozwiązanie trudności związanych ze wspólnym życiem. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy nie wystarcza już rozmowa we dwoje, ale potrzebny jest ktoś trzeci.

Psychoterapeuta prowadzący terapię małżeńską podczas sesji próbuje pomóc małżonkom wyartykułować swoje uczucia i myśli z jednej strony, a z drugiej pokazuje w jaki sposób je odczytywać i rozumieć. Często po takiej rozmowie we troje nagle okazuje się, że małżonkowie z kilkudziesięcioletnim stażem nie wiedzą najprostszych rzeczy o swojej drugiej połowie. Bywa, że już po jednej czy engagement-637789_640dwóch sesjach wiele problemów, wydających się być nie do rozwiązania, znika. Niekiedy jednak potrzebna jest nieco dłuższa terapia. Niezależnie jednak od tego jak długo miałaby ona trwać, związek małżeński jest wartością, o którą warto zawalczyć.