Psychoterapia indywidualna

psychoterapiaKażdemu z nas może przytrafić się słabszy dzień. Bywa, że tych dni jest nieco więcej. Pojawiają się problemy, których nie potrafimy rozwiązać. Nierzadko błaha sprawa przez długi czas rośnie i staje się przeszkodą nie do pokonania. Jeśli w pobliżu nie ma osoby, której można się zwierzyć, która spróbuje nam pomóc, wówczas może pojawić się depresja a nawet myśli samobójcze. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nasze złe samopoczucie psychiczne może mieć w przyszłości bardzo poważne skutki, dlatego nie ma co czekać i należy zwrócić się po specjalistyczną pomoc.

Jednym ze sposobów udzielania wsparcia psychicznego oraz pomocy w rozwiązywaniu dręczących nas problemów może okazać się spotkanie z psychologiem. Terapia indywidualna to rozmowa między pacjentem a psychologiem lub terapeutą, który potrafi wysłuchać i doradzić. Psychoterapia jest szczególnie polecana osobom samotnym oraz takim, które nie ufają ludziom. Duszenie swoich problemów w sobie nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę, dlatego tak ważne jest spotkanie z drugim, życzliwym człowiekiem.

W przypadku psychoterapii indywidualnej może pojawić się obawa, że psycholog lub terapeuta opowie komuś o problemach pacjenta, a to odbije się na nim negatywnie. Należy jednak pamiętać, że psychologów i psychoterapeutów obowiązuje tajemnica zawodowa, która gwarantuje, że nic nie wyjdzie poza gabinet. Dlatego też, jeśli masz kłopoty, z którymi sobie nie radzisz zajrzyj do poradni psychologicznej. Pamiętaj, że rozmowa ze specjalistą niejednej osobie uratowała życie.