Poradnia psychiatryczna

doctor-1295583_960_720Psychiatra to lekarz, którego nikt nie chce odwiedzać z własnej woli. W naszym społeczeństwie utarło się, że tylko „głupi” lub „nienormalni” chodzą do psychiatry. A to bardzo poważny błąd. Warto wiedzieć, że lekarz psychiatra może pomóc w wielu sytuacjach, kiedy ani psycholog, ani psychoterapeuta nie dają sobie rady.

 

Jedną z najważniejszych cech wyróżniających psychiatrów jest możliwość zapisywania leków. Kiedy psychoterapia nie pomaga bywa konieczne podanie leków i właśnie wtedy niezbędna staje się wizyta u psychiatry.

 

Istnieje wiele chorób, które w pierwszej chwili wydają się być drobnymi problemami, które pomoże przezwyciężyć psycholog czy psychoterapeuta. Warto jednak wiedzieć, że często bez konsultacji psychiatrycznej się nie obędzie. Depresja, anoreksja, bulimia to tylko początek długiej listy chorób, które w pierwszej kolejności muszą być zdiagnozowane przez psychiatrę, aby później mogły być przepracowane z psychologiem lub terapeutą.

 

Na koniec warto wspomnieć, że najlepsze wyniki w leczeniu zaburzeń psychicznych można uzyskać łącząc działania psychiatry, psychologa i terapeuty.