Leczenie depresji

smutek1Depresja to choroba, która zatacza coraz większe kręgi. Szacuje się, że nawet 10% populacji ludzkiej może mieć w swoim życiu co najmniej jeden epizod depresji, a 5% ludzi cierpi na nią przez dłuższy czas.

Warto wiedzieć, że depresja to bardzo podstępna choroba. Jej początkowe objawy są często niezauważane, przez co choroba jest diagnozowana bardzo późno. My, jako społeczeństwo, jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że do lekarza chodzi się jeśli dolega nam coś fizycznie. Mało osób idzie do lekarza rodzinnego, psychiatry czy psychologa, dlatego, że zbyt długo czuje smutek czy nie chce im się wstać z łóżka, a wykonanie najprostszych czynności sprawia problem. Tego typu objawy są zazwyczaj tłumaczone złą pogodą, chorobą czy wiosennym przesileniem, a warto na nie zwrócić uwagę bo mogą sygnalizować depresję.

Nieleczona depresja może prowadzić do śmierci, o czym należy pamiętać. Z drugiej jednak strony istnieje wiele możliwości leczenia tej choroby i warto podjąć działania w kierunku pozbycia się jej. Wizyta u psychiatry, psychologa czy psychoterapeuty z pewnością w tym pomoże.