Depresja u młodych ludzi

Depresja to choroba atakująca wszystkich, niezależnie od wieku. Najczęściej można usłyszeć o chorych na depresję dorosłych lub seniorach, jednak coraz częściej ta przypadłość dotyka także młodzież i dzieci, a nawet niemowlęta.

Jedną z podstawowych przyczyn depresji jest samotność. W wielu domach rodzice pragną dać swoim dzieciom wszystko, co najlepsze a równocześnie zapominają, że najważniejsze jest ofiarowanie im swojego czasu. Brak zainteresowania ze strony rodziców sprawia, że dziecko jest samotne, zamyka się w sobie i nie wychodzi do świata. Coraz częściej narzędziem do komunikacji z innymi staje się internet, który zaspokaja potrzeby społeczne, jednak tylko w niewielkim stopniu.

Młodzi ludzie potrzebują kontaktu z bliskimi im dorosłymi, ale również z rówieśnikami. Dziś w dobie internetu problem samotności coraz mocniej dotyka właśnie najmłodszych.

Dlatego bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na zachowanie swoich dzieci i w razie potrzeby wybrać się do psychiatry lub psychologa.Gdzie szukać dobrego psychologa?